RSS
wtorek, 29 maja 2012

Dbanie o siebie idzie dosyć mozolnie, a wszystko przez egzaminy i kolokwia na studiach. Chociaż schudłam kg. Wiem, mało, ale przy moich wahaniach wagi (i to w górę) to i tak już sporo. Jak na razie jestem po większości egzaminów i większość prac zaliczeniowych też mam już z głowy, więc mogę sobie chwilę bezkarnie poleniuchować. Chociaż przydałoby się znów w regałach posprzątać bo syf się zrobił. No bez przesady, może nie syf, ale nie lubię jak coś mam nierówno poukładane, bo się chaos robi. Ale jeszcze znajdę na to chwilę. Bąbel wstanie to mi pomoże. Przynajmniej z szafek powywalać:-P A wracając do dbania o siebie, to w tym tyg planuję jakąś maseczkę na twarz i coś na włosy i może peeling kawowy jeszcze. Od czegoś trzeba zacząć.

15:19, antoninar87
Link Dodaj komentarz »

Już któryś raz z kolei podchodzę do tego tematu... Tylko tym razem muszę do niego podejść stanowczo i poważnie. Znów zapisuję ile i na co "poszło" kasy, wcześniej trochę to skutkowało, bo było więcej samokontroli, jak się widziało na papierze, że się znów wydało za dużo na jakieś głupoty. Czytałam sporo o oszczędzaniu i wcześniej i teraz, ale jakoś nie bardzo wiem z czego jeszcze moglibyśmy zrezygnować. I jak przetłumaczyć Pączkowi, że to ma sens i jedna rzecz więcej(czytaj piwo)to już robi różnicę. Najpierw pospisuję przez jakiś czas, potem pomyślę na czym tu jeszcze zaoszczędzić. Nie wiem, czy to normalne jak się rządzimy pieniędzmi. Wypłata jedna takie trochę więcej niż średnia krajowa, a nie zawsze nam starcza...(każdy dodatkowy przychód, jak już w ogóle jest odkładamy)

Ciekawe jak inni sobie z tym radzą. Ale głupio tak spytać kogokolwiek. Z resztą nikt prawdy nie powie o pieniądzach, bo to jednak drażliwy temat. I powód do zazdrości, jak ktoś ma więcej. Bodaj parę złotych. Jeszcze popatrzę na forach może się tam czegoś dowiem, czy nasze gospodarowanie pieniędzmi jakoś nie odbiega od normy.

 

Postanowienia:

- spisywać w zeszycie każdy wydatek(nawet głupiego batonika)

- pilnować się z zakupami

- starać się kupować tylko to co jest na liście zakupów

15:18, antoninar87
Link Dodaj komentarz »